Krężnica Jara - Motor II 0:7 (0:4)

• autor: Faraon, 2016-11-21 00:24

Wzmocniony zawodnikami pierwszej drużyny Motor II okazał się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla LZS Krężnica Jara i wygrał 7:0 (4:0).

Goście od początku uzyskali przewagę, ale dopóki naszym zawodnikom starczało sił realizowali oni założenia taktyczne i skutecznie bronili bezbramkowego remisu.

Wreszcie w 20’ Motor II dość szczęśliwie otworzył wynik. Jakub Bednara oddał strzał sprzed pola karnego, na oko niegroźny, ale piłka odbiła się od jednego z obrońców Krężnicy i zmyliła Grzegorza Stępniowskiego – było 0:1.

W 27’ nasz zespół przeprowadził akcję jakiej nie powstydziliby się i lublinianie, Krzysztof Zagajski świetnie poradził sobie po prawej stronie i podał do Damiana Buczyńskiego, który znalazł się tylko przed Maciejem Zagórskim, ale bramkarz lublinian obronił strzał naszego napastnika.

Pod koniec pierwszej połowy goście niestety dobitnie udokumentowali swoją przewagę. Najpierw w 35’ straciliśmy piłkę na własnej połowie co wykorzystał Aleksander Flis podwyższając na 0:2. W 38’ piłkarze Krężnicy zostawili sporo miejsca Pawłowi Myśliwieckiemu, a ten przerzucił piłkę nad Stępniowskim. Dwie minuty później udaną zespołową akcję Motoru II uderzeniem z bliska zakończył Marcin Michota.

W drugiej połowie katem naszego zespołu okazał się być Myśliwiecki. Strzelanie zaczął w 50’, kiedy to wykorzystał nieporozumienie Stępniowskiego z Michałem Goliankiem i głową skierował piłkę do bramki. W 70’ akcja lewą stroną i znów do bramki trafia Myśliwiecki – mamy już 0:6. W 84’ po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Stępniowskiego mamy kolejną akcję Motoru II i skuteczny strzał Myśliwieckiego na 0:7. Wcześniej jeszcze goście mają bardzo poważną szansę na bramkę – sędzia przyznaje im rzut karny, ale Zagórski trafia w słupek.

Trochę szkoda, że przyszło nam grać z Motorem II już po zakończeniu rozgrywek III ligi, dzięki temu goście mogli skorzystać z kilku graczy pierwszego składu. W niedzielę w drużynie gości było sześciu zawodników, którzy w tym sezonie zagrali w III lidze i łącznie (wg danych z 90minut.pl) spędzili na boiskach III ligi – 2089 minut. Jeśli chodzi o naszą drużynę to przede wszystkim w pewnym momencie zaczęło brakować sił, mam też wrażenie, że przy paru bramkach mogliśmy się lepiej zachować.

Teraz przed nami przerwa zimowa, którą spędzimy na miejscu spadkowym, ale z małą stratą do bezpiecznego miejsca i nadzieją, że na bezpieczne miejsce wskoczymy.

herb LZS Krężnica Jara Skład:

1. Grzegorz Stępniowski
2. Paweł Zdeb
3. Robert Prus
4. Michał Golianek
5. Radosław Rusinek  inny pow?d 45" Michał Kaleniec
6. Krzysztof Zagajski
7. Adrian Kubecki ??ta kartka  inny pow?d 45" Jan Miernowski
8. Piotr Kucharski
9. Marcin Baryga
10. Adam Wownysz
11. Damian Buczyński  inny pow?d 85" Czesław Rak

Bramki:

0:1 - Jakub Bednara 20'

0:2 - Aleksander Flis 35'

0:3 - Paweł Myśliwiecki 38'

0:4 - Marcin Michota 40'

0:5 - Paweł Myśliwiecki 50'

0:6 - Paweł Myśliwiecki 70'

0:7 - Paweł Myśliwiecki 84'

Maciej Zagórski nie wykorzystał rzutu karnego - trafił w słupek.

Żółta kartka: Kubecki

Sędziowie: Daniel Złotnicki oraz Paweł Porębiak i Przemysław Dzieliński