Aktualności

Błękitni - Krężnica Jara 2:1 (2:0)

• autor: Faraon, 2016-11-14 20:57

Przegraliśmy w Dysie 1:2 (0:2)

Mecz z Błękitnymi rozpoczęliśmy będąc słabo rozgrzani, nic więc dziwnego że gospodarze w od początku mieli więcej z gry. Szybko też tę przewagę wykorzystali, bo już w 6’ sędzia podyktował rzut karny, który zakończył się bramką Bartosza Sareły. Kilkanaście minut później – konkretnie w 18’ nasze położenie jeszcze się pogorszyło. Mateusz Wrzyszcz znalazł się przed Pawłem Podsiadłym i pokonał naszego bramkarza podwyższając tym samym na 2:0.

W miarę upływu czasu zaczęliśmy grać co raz lepiej, ale mimo okazji z obu stron wynik nie zmienił się aż do 73’. Wówczas po raz drugi sędzia podyktował rzut karny, tym razem za zagranie ręką piłkarza Błękitnych. Gospodarze protestowali dość zawzięcie, ale bezskutecznie. Do karnego podszedł Piotr Kucharski i zamienił go na kontaktową bramkę.

Minęło dziesięć minut i wówczas doszło do najbardziej kontrowersyjnej sytuacji w całym meczu. Po akcji lewą stroną Adam Wownysz  z linii końcowej wyłożył piłkę Michałowi Goliankowi a ten zdobył bramkę na 2:2. Tak nam się przynajmniej wydawało, ale szybko radość z gola zmieniła się w złość (by nie napisać dosadniej) na sędziego asystenta, który pokazał spalonego. W wyniku kłótni z sędzią żółte kartki obejrzeli Kucharski i Adrian Pytka, dla którego oznaczało to koniec meczu bo już wcześniej został ukarany. Z boiska zejść musiał także ukarany czerwoną kartką Podsiadły, więc pozostaliśmy w dziewięciu. W tej sytuacji trudno było odrobić stratę i gospodarze dowieźli do końca prowadzenie 2:1.

Z Dysa wyjechaliśmy więc z poczuciem niedosytu i przede wszystkim bez potrzebnych punktów. W tej rundzie pozostał nam jeszcze (choć nie wiadomo czy pogoda pozwoli) zaległy mecz z Motorem II a potem przerwa zimowa. Póki co jesteśmy w strefie spadkowej, ale śmiem twierdzić, że jeśli dobrze przepracujemy zimę (a także uzupełnimy pewne braki kadrowe) to wiosną mamy szansę na uniknięcie degradacji.