Zmiany kadrowe

• autor: Faraon, 2016-08-17 13:42

Przed nowym sezonem w naszym zespole doszło do kilku zmian personalnych.

Pierwsza z nich dokonała się na stanowisku trenera. Z dotychczasowym szkoleniowcem Piotrem Kucharskim nie podpisano nowej umowy i zakończył on pracę w naszym klubie.

Przypomnę, że Kucharski prowadził nas w 26 meczach, w których zaliczyliśmy bilans 5 zwycięstw – 6 remisów – 15 porażek czyli 21 punktów i 27 – 65 w bramkach.

Jako zawodnik Kucharski zagrał w 15 meczach i zdobył w nich 5 bramek.

Nowym trenerem będzie Siergiej Michajłow. Urodzony w 1963 roku w Moskwie Michajłow karierę piłkarską rozpoczął w CSKA Moskwa, ale nie miał okazji zagrać w drużynie seniorskiej tego kluby. Reprezentował za to takie ekipy jak Dinamo Briańsk i Arsienał Tuła, gdzie był kapitanem zespołu.

W 1990 został graczem Motoru Lublin i w jego barwach rozegrał 38 meczów w ekstraklasie a łącznie w Motorze wystąpił w 170 meczach. W 2010 roku z okazji 60 – lecia Motoru został wyróżniony za całokształt pracy.

Ostatnie lata spędził w Świdniczance Świdnik Mały i LKS-ie Skrobów

Z zdrużyną pożegnało się kilku zawodników, w większości tacy, którzy w ostatnim sezonie grali mało lub nawet wcale.

Są wśród nich jednak i bardziej znaczący gracze. Dariusz Wojciechowski wraca po półrocznym wypożyczeniu do Orionu Niedrzwica Duża. W ciągu ostatniej rundy nasz najlepszy niegdyś strzelec rozegrał 8 spotkań i raz trafił do bramki przeciwnika.

Na rozbrat z piłką zdecydował się, czy raczej został zmuszony Artur Ziółek. Przypomnę, że nasz boczny obrońca lub pomocnik już kiedyś miał problemy z kolanem, które na wiele miesięcy zmusiły go do przerwy w grze. Odezwały się one ponowie i zawodnik, który w ostatnim sezonie zagrał w 12 meczach postanowił odpocząć od futbolu.

Do składu nie został zgłoszony Karol Kasprowicz, który wystąpił w 9 meczach i pokazał się w nich z dobrej strony.

Nie ma już w kadrze zawodników, którzy byli z nami od kilku czy nawet kilkunastu sezonów, ale czy to z powodu wieku, czy też z braku czasu lub innych przyczyn i tak byli  praktycznie niedostępni. Wymienić tu wypada Damiana Buczyńskiego, Krzysztofa Giżkę, Sebastiana Iwanickiego, Arkadiusz Piskora,  Jakuba Rejaka, Dariusza Semenowicza i Tomasza Tarasa.

Wreszcie nie zobaczymy w zespole graczy, którzy trafili do niego w ostatnim sezonie, czyli Michała Golca i Grzegorza Janickiego.

W zamian pojawiło się u nas kilku nowych futbolistów.

Jest wśród nich 19 letni Rafał Chmura. Grający jako pomocnik syn byłego piłkarza Lublinianki Roberta karierę rozpoczął w Motorze, a ostatnio był graczem Dąbrowicy, dla której w ostatnim sezonie rozegrał 10 meczów w klasie okręgowej.

Kolejny nowy piłkarz to 25 letni pomocnik Ariel Cybula. Nie był on ostatnio związany z żadnym klubem, ale kilka lat temu występował w juniorach Warmii Grajewo.

Do składu dołączył też 27 letni Łukasz Jakimczuk, grający jako napastnik lub boczny pomocnik. To też zawodnik bez doświadczenia ligowego, ma za to za sobą grę na ostatnich Mistrzostwach Polski Urzędów Wojewódzkich w Piłce Nożnej, na których lubelski UW zajął 6. miejsce.

Wreszcie jest z nami Adam Tuziemski, 25 letni stoper bez wcześniejszej gry w lidze powiększył grono zawodników pochodzących z terenu gminy Niedrzwica Duża.

Być może pojawi się w kadrze paru innych graczy. W najbliższym czasie wszystko się wyjaśni.

Niedługo zaprezentuję też nowe stroje, w których zagra nasz drużyna.