Zostajemy w A klasie !!!

• autor: Faraon, 2016-07-20 13:49

Po kilku tygodniach oczekiwania wreszcie wiemy, w której lidze zagramy w sezonie 2016/17

Przypomnę, że według ogłoszonych przez WG LZPN komunikatów o końcowych tabelach znaleźliśmy się w gronie ośmiu spadkowiczów z A klasy.

Dziś otrzymaliśmy informację od przewodniczącego WG LZPN Kondrada Krzyszkowskiego, że pierwotnie zgłoszone do A klasy rezerwy Lewartu Lubartów jednak nie przystąpią do rozgrywek a to oznacza, że nadal będziemy rywalizować w A klasie.

Z kim przyjdzie nam się zmierzyć? Z ubiegłego sezonu pozostało w lidze 12 zespołów, bez Sygnału Lublin, który awansował do "okręgówki" oraz Granitu II Bychawa, który spadł do B klasy.

Stawkę tę powinno uzupełnić dwóch spadkowiczów: Tęcza Bełżyce, która skoro nie trafiła do grupy I zapewne znajdzie się u nas oraz LKS Wierzchowiska – o grze tej drużyny w naszej grupie wiemy od jej trenera, którym jest  dobrze u nas znany Janusz Dziekanowski.  Trzecim kandydatem do gry u nas jest Motor II Lublin, ale w tym momencie mamy w lidze za dużo ekip (15 przy 14 miejscach).  Kogo więc zabraknie w naszej lidze? Po poniedziałkowej rozmowie z przewodniczącym Krzyszkowskim wiem, ze chęć gry w II grupie wyraził Legion Tomaszowice. Wydaje się to prawdopodobne, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę niepojące wieści, które dochodziły z Gołębia i Kazimierza Dolnego. Być może Legion zastąpi właśnie jedną z tych drużyn.

Nieważne jednak w jakiej stawce zagramy nadchodzący sezon zapowiada się na bardzo trudny i ciekawy. LZPN zapowiada reformę A klasy polegającą na likwidacji jednej z grup. Oznacza to, że w nadchodzącym sezonie z ligą pożegna się co najmniej 16 zespołów, ale w praktyce nawet zajęcie X miejsca może nie gwarantować dalszej gry w A klasie.