środa

Aktualności

Krężnica Jara - Pogoń 07 Perła 3:3 (0:0)

• autor: Faraon, 2016-06-12 20:37

Gdyby nasze dwa ostatnie mecze trwały choćby kilkanaście sekund krócej już dziś cieszylibyśmy się z utrzymanie. Przed tygodniem w doliczonym czasie straciliśmy remis a dziś zwycięstwo.

Przez długie minuty mecz nie dostarczał szczególnych emocji. Spotkały się dwie, co tu ukrywać, słabe drużyny, które nie potrafiły stworzyć ciekawego widowiska. Co ciekawe to grający o pietruszkę goście stwarzali sobie więcej okazji do strzelenia bramki,  ale dobrze bronił Rafał Pietroń. Z naszej strony najlepszą okazję miał w pierwszej połowie Krzysztof Zagajski, który znalazł się sam na sam z Szymonem Kobyłką, ale strzelił prosto w niego.

Wreszcie w 72’ otworzył się worek z bramkami – Damian Chmiel przedarł się środkiem i podał do wychodzącego między obrońców Zagajskiego a ten nie zmarnował okazji do zdobycia gola. Już w 74’ było 2:0 dla Krężnicy Jarej . Tym razem akcja bramkowa rozpoczęła się od walki w lewym narożniku boiska, wreszcie piłka trafiła do Adriana Kubeckiego, lewy pomocnik wszedł w pole karne i podał dobrze ustawionemu Piotrowi Kucharskiemu, który płaskim strzałem raz jeszcze zaskoczył Kobyłkę.

Wydawać by się mogło, że goście nie podniosą się po dwóch szybkich ciosach. Jednak w 82’ przekonaliśmy się, że po pierwsze nawet zespoły niczym nie zagrożone walczą do końca o jak najlepszy wynik a po drugie – gra się do gwizdka. Nasz obrona nieco się pogubiła, do tego asystent podniósł chorągiewkę co niby było sygnałem do przerwania gry. Goście to wykorzystali i Karol Szczepaniak zmniejszył rozmiary naszej przewagi.

Nie na długo jednak, ledwie wznowiliśmy grę i udało się przeprowadzić akcję, której końcem był strzał Zagajskiego z bliskiej odległości dający nam trzecią bramkę.

Pogoń 07 Perła wcale nie chciała odpuszczać i w 85’ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Artur Barczak strzela gola kontaktowego a w już doliczonym Michał Buzek doprowadził do remisu.

Przed nami jeszcze wyjazdowy mecz z Ciecierzynem, ale nie mniej dla nas ważny mecz odbędzie się w sobotę. Jeśli Pogon 07 Perła ogra Granit II to bychawianie pożegnają się z A klasą a spotkanie z Ciecierzynem będzie dla nas jakby sparingiem. W innym razie czeka nas jeszcze 90 minut ciężkiej walki.

Krężnica Jara – Pogoń 07 Perła 3:3 (0:0)