środa

Aktualności

Błękitni - Krężnica Jara 4:2 (2:1)

• autor: Faraon, 2016-05-08 14:20

Sześć bramek, trzy czerwone i pięć żółtych kartek oraz jeden kontuzjowany zawodnik – oto bilans meczu Błękitni – Krężnica Jara

Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło w 12’ kiedy to Andrzej Boryca uderzył w głowę Jana Miernowskiego. Nasz zawodnik dał się sprowokować chamskiemu zachowaniu piłkarza Błękitnych, nerwy puściły też sprowokowanemu Adrianowi Pytce i sędzia całą trójkę wyrzucił z boiska.

Minęło dwie minuty i cieszyliśmy się z prowadzenia. Po rzucie wolnym doszło do zamieszania pod bramkę gospodarzy a Radosław Rusinek z bliska dobił  piłkę do pustej bramki.

Niestety już w 21’  miejscowi doprowadzają do remisu. Mateusz Wrzyszcz ma trochę wolnego miejsca i oddaje strzał z kilkunastu metrów, a piłka wpada tuż przy lewym słupku bramki Rafała Pietronia. W 30’ nasi środkowi obrońcy dają się wymanewrować piłkarzowi z Dysa dzięki temu ten w polu karnym może podać do dobrze ustawionego Wrzyszcza. On za to jedynie dostawia nogę i mamy 2:1 dla Błękitnych. Tak też zostaje do przerwy

W drugiej połowie to my mamy więcej do powiedzenia i wcale nie widać tego, że gramy z mniejszą liczbą zawodników. Wreszcie nasze wysiłki dają efekt w 70’. Za faul w polu karnym sędzia przyznaje nam rzut karny, choć gospodarze przeciw tej decyzji rzecz jasna protestują. Dariusz Wojciechowski z problemami wprawdzie, ale pokonuje Mariusza Łuckę.

Potem spotkały nas już tylko same nieszczęścia. Zaraz po naszej bramce z boiska musiał zejść kontuzjowany Radosław Rusinek. W 86’ Marcin Solecki wyprowadza Błękitnych na prowadzenia a w 88’ Taras Nichyk przy kiepskiej postawie Pietronia zadaje nam jeszcze jeden cios.

Nadal mamy 17 punktów i co raz bardziej musimy się obawiać spadku do B klasy. Forma naszej drużyny jest taka, że akurat w naszym przypadku powiedzenie: „Umiesz liczyć, licz na siebie”  może się nie sprawdzić i raczej musimy liczyć na porażki innych kandydatów do spadku.